تبلیغات
پزشکی ،اطلاعات داروئی بلوچستان
پزشکی ،اطلاعات داروئی بلوچستان
«و اوست کسی که مرا غذا می‌دهد و سیراب می‌نماید،‌ و هنگامی که بیمار شوم مرا شفا می‌دهد». (شعرا: 79 و 80) 
قالب وبلاگ
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
اعزام به مشهد ﺁﺳﯿﺐﻫﺎﯼ ﺭﻭﺣﯽ اهمیت بهداشت در اسلام شکاک اعزام به بیمارستان گیاهان داروئی سینوزیت فحاشی در قسمت نظرات ﻭﺳﻮﺍﺱ ﻓﮑﺮﯼ بهداشت فردی عامل بروز ناتوانی جنسی در مردان حل المسائل جنسی!!! ﺍﻋﺘﻤﺎﺩﺳﺎﺯﯼ چند نکته جهت نگهداری دارو در منزل مشاوره درست/غلط به بیمار اختلال عملکرد جنسی مدیر متمایز تنها برای دل خودم می نویسم داروهای کم خونی مشکلات داروئی حقوق بیمار سخنی با خوانندگان عزیز داروخانه مدیریت داروخانه توسط افراد فاقد صلاحیت چرا جریان خون این همه مهم است؟ اهمیت بهداشت ویاگرا ماه مبارک رمضان تنظیم کننده خواب داروهای گیاهی زندانی کردن پزشکان نادان نا آگاهی در مورد مسائل جنسی بهداشت در اسلام نگهداری دارو در منزل ناتوانی جنسی نسخه پیچی گیاهی بررسی داروهای کم خونی پزشک و تجارت نظارت داروساز قرص آهن دنیای اقتصاد پزشکی در دایره تجارت اخلاق پزشکی در اسلام پاسخ جنسی وازودیلاتور مدیر خوب نسخه پیچ سرآغاز مسائل جنسی اعزام به خدمت
پیوندهای روزانه

آنچه درباره گروه خونی تان نمی دانستید
شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد كه چرا برخی افراد دستگاه ایمنی یا گوارش قوی‌تری دارند و برخی دیگر نه؟


 چرا برخی افراد می‌توانند به راحتی گوشت یا شیر را هضم كنند اما گروهی دیگر دچار مشكل می‌شوند؟ نتایج برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که این قبیل مسایل تا حدی به گروه خونی شما وابسته است...

انسان‌ها از بسیاری جهات با هم تفاوت دارند. این تفاوت در گروه‌های خونی آنها نیز وجود دارد. فردی كه گروه خونی A مثبت دارد، نمی‌تواند از فردی با گروه خونی B منفی خون بگیرد زیرا در این صورت بدنش به شدت واكنش نشان می‌دهد. در مورد موادغذایی نیز همین مساله صادق است، یعنی برخی موادغذایی كه بدن بعضی افراد به خوبی می‌پذیرد با دستگاه گوارش برخی دیگر از افراد سازگار نیست. البته در اینكه دستگاه گوارش می‌تواند خود را سازگار كند، شكی نیست اما اگر بدانید چه موادغذایی‌ای با بدن شما سازگارتر هستند، نیازی نیست بی‌دلیل دستگاه گوارشتان را خسته كنید.

گروه خونی Oادامه مطلب برچسب ها: گروه خونی، گروه خونی O، گروه خونی A، گروه خونی B، گروه خونی AB،
[ دوشنبه نوزدهم تیرماه سال 1391 ] [ ساعت 02 و 31 دقیقه و 47 ثانیه ] [ یــوسـف بلیدیی ]
به دلایلی بعضی خاطرات بیشتر در ذهن من جولان می دهد.اگر قصد کرده ام شما راشریک کنم برای این است که اینها را دنیای پنهانی میدانم که برای قریب به اتفاقتان نا آشناست.فکر میکنم در کشور ما رادیو و تلوزیون نتوانسته علوم را به طور ملموس وارد زندگی  همه کند.شاید به همین دلیل اطلاعات عمومی راجع به علوم مختلف در ایران پایین است.

قبل از هر چیز لازم میدانم برای شفای بیماران دعا کنم .و بگویم که بیماری روانی  موضوعی خنده دار نیست.بیماری روانی یعنی فشار های روحی فراتر از تحمل فیزیکی انسان.همه ی ما همینطور که به بیماری های کوچک وبزرگ جسمی دچار می شویم در معرض بیماری های کوچک وبزرگ روحی هم هستیم. همه به درجاتی و در مراحلی افسردگی را تجربه میکنیم. همه به درجاتی خود بزرگ بین هستیم. همه به درجاتی بدبین هستیم. بیماری روانی هم  همین است و لی مثل بیماری جسمی بزرگ وکوچک دارد. پس لطفآ به نوشته ی من به عنوان طنز نگاه نکنید که قطعآ چنین قصدی ندارم.

خب وقتی وارد دوره ی عملی در بخش اعصاب و روان  بیمارستان امام علی تهران  شدیم در اولین جلسه چند درس مهم به ما دادند. گفتند چون بیماران در اینجا خود را بیمار نمی دانند، در مصاحبه با بیماران خیلی جدی به حرفشان گوش دهیم هرچند خیلی عجیب باشدو به هیچ وجه نخندیم و حتی لبخند نزنیم. در برابرشان یادداشت از گفته هاشان برنداریم. چون در نظر بیماران مبتلا به حالات بدبینی( پارانویید)این کار شما به عنوان پرونده سازی قلمداد میشود و شما را مزدور دشمن فرضی تصور میکنند و دیگر راست به شما نمیگویند. به هیچ وجه در صدد اثبات غلط بودن تصور بیمار حرف نزنید. مثلآ اگرمعتقد است همه دست به یکی کرده اند او را بکشند برای آرامشش اصلآ نگویید نه شما اشتباه میکنید و اینطور نیست.چون اعتمادش را به شما از دست میدهد.
من اولین بارحالت شدید خود بزرگ بینی Grandiosity  را در بیمارستان امام علی دیدم.جوان بیست وچند ساله ی خوش لباس و خوش تیپی بود که با فن بیان بسیار خوب معتقد بود به شانزده زبان زنده ی دنیا مسلط است در رشته ی فیزیک هسته ای دکترا داردو....راستش اوایل من هم دچار سردر گمی  شدم.چون در چند دقیقه ی اول  به نظر میرسید اگرچه کمی از خود راضی به نظر میرسد  اما به بیمار شبیه نیست.بالاخره سوالات تخصصی استادمان به کمک آمد و با جوابهای گاه عجیب بیمار مساله روشن شد.بعد از پایان مصاحبه از ایشان تشکر شد که راجع  به خودشان برایمان حرف زدند و ایشان هم راضی و سر فراز از این همه شنونده جلسه را ترک کردند.بعد از رفتن ایشان استاد توضیح داد که قبل از این جلسه چندین جلسه با بیمار مصاحبه داشته و برای همین  می دانسته که چه طور بحث را هدایت کند تا  ادعاهای واضح دال بر بیماریش را خود بیمار بیان کند.در همه ی ادعاها ی او بلندپروازی خاصی موج میزد.

پای صحبت فرد دیگری نشستیم. جوانی که معتقد بود جلسه ای با سران مملکتی برای پیام مهمش داشته و در آن جلسه چند مقام اصرار داشته اند که او با دختر آنها ازدواج کند ولی او نپذیرفته چون مسوولیت مهم تری داشته.خود را رابط امام زمان(عج) میدانست!هیچ وقت ظاهر او را فراموش نمیکنم.مصمم محزون کم حرف وهمیشه در فکر.چنان در ادعایش محکم بود که ادمهای ساده دلی چون من را گاهی به شک می انداخت که نکند...اما چند ادعای کناری نا جورش بعد از کلی صحبت دستش را برای من ساده هم رو کرد. این بیماران در جوامع مختلف خود را با تابلوی مشابه نشان می دهند. البته تفاوتهای فرهنگی سبب میشوند که تفاوتهایی در ادعاها پیش بیاید. در غرب افراد ادعای مرتبط بودن با مسیح را میکنند یا خود را مسیح می نامند که دوباره ظهور کرده و گاه کلی مرید جمع میکنند.

سالها پیش دوستی داشتم که علی رغم مخالف بودنم بابعضی تفکراتش به دلیل ساده زیستی اش خیلی دوستش داشتم. ادم بسیار خیری بود عاشق کمک به دیگران و بی ادعا.
او یک بار از ظهور امام زمان بر جوان پاکی در همسایگی شان برایم گفت از فریادها وگریه های او و.... وقتی تعریف میکرد خاطره ی جوان محزون درذهنم تداعی می شد. به قدری به درستی این واقعه مطمین بود که دلم نیامد از دید یک پرستار توجهش را به موارد بیماری ادعای ارتباط با امام زمان جلب کنم. اما حالا که فکر میکنم میبینم مقصرم. من و امثال من مقصریم. خیلی هم مقصریم.

[ جمعه شانزدهم تیرماه سال 1391 ] [ ساعت 17 و 59 دقیقه و 57 ثانیه ] [ یــوسـف بلیدیی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آموزش‌های پزشکی باید خیرخواهانه و کاربردی باشد و از فخرفروشی و اظهار معلومات کردن به دور باشد. قرآن افرادی را که در چرخاندن زبانشان به نحوی که یافته‌های خود را به جای کلام خدا به ناآگاهان بنمایند، مذمت می‌کند.(آل عمران: 87)
این وبلاگ را عموما به شمامردمان عزیز استان سیستان وبلوچستان خصوصا قشر جوان شهرستان سرباز(پارود)تقدیم میکنم و امیدوارم که شما عزیزان با نظرات و پیشنهادات سازنده خودتون مارا در هرچه بهتر و به روز نمودن مطالب وبلاگ یاری نمائید...

و در پایان بنده حقیر را از دعای خیرتان بی بهره نفرمائید.


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


سنی دانلود

پ بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران