خلاصه :
 
بیماری واریکوسل یا واریسی شدن عروق بیضه در 10درصد مردان بالغ مشاهده می گردد و شایعترین عامل ناباروری مردان می باشد و تنها درمان قطعی آن جراحی می باشد. نوع شدید یا درجه 3 آن معافیت دائمی پزشکی از خدمت سربازی خواهد داشت. 

ادامه مطلب برچسب ها: واریكوسل،  

تاریخ : چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 10 و 07 دقیقه و 07 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات

آزمایش ادرار

پزشكان آزمایش ادرار را به فواصل منظم برای كودكان تجویز می كنند تا مطمئن گردند كلیه ها و دیگر اعضای بدنشان به درستی كار می كنند تا وقتی تردید دارند كه عفونتی در كلیه ها، مثانه یا مجرای ادراری وجود داشته باشد. كلیه ها از تصفیه جریان خون ازمواد زائد و باقی گذاردن مواد مورد نیاز درخون مانند پروتئین و گلوكز ادرار تولید می كنند. لذا وقتی ادرار كودكی پروتئین وگلوكز یا اختلالات دیگری داشته باشد معمولاً‌ علامت این است كه نوعی عفونت یا مشكلی دیگر وجود دارد.

تجزیه ادرار

تجزیه ادرار معمولاً‌وقتی توصیه می شود كه نسبت به عفونت مجرای ادراری كودكی تردید وجود داشته باشد این آزمایش می تواند موارد ذیل را بررسی كند:

* تعداد و تنوع گلبولهای سفید و قرمز خون

* وجود باكتری یا موجودات دیگر

* وجود موادی مانند گلوكز(قند) كه كلیه ها باید آنرا تصفیه كرده باشند.

* PH كه نشان دهنده مقدار اسیدی یا باز بودن ادرار است

* تراكم ادرار

گاهی مواقع كه ادرار حاوی گلبولهای سفیدخون یا پروتئین باشد یا به دلیلی دیگری نتایج آزمایش غیر طبیعی باشند، به دلیل نحوه یا مقدار جمع آوری ادرار می باشد برای مثال، كودك مبتلا به كم آبی ممكن است در ادرارش گلبول سفید خون كم یا مقدار كمی پروتئین داشته باشد اما لزوماً بدین معنا نیست كه عفونت یا مشكل وجود داشته دارد. زمانی كه كم آبی كودك بر طرف می شود این نتایج «غیر طبیعی»ممكن است از بین بروند.بر اساس مقدار پروتئین یا گلبولهای سفید خون در ادرار، پزشك ممكن است آزمایش ادرار را بار دیگر تكرار كند تا مطمئن شود وضعیت به حالت عادی برگشته است.

تجزیه ادرار چگونه انجام می شود؟

دراكثر موارد، ادرار در ظرفی تمیز جمع آوری می شود سپس توسط نوار‌های رنگ سنج، وجود مواد شیمیایی در ادرار مشخص می‌گردد.

پزشك یا متخصص آزمایشگاه نیز معمولاً‌ ادرار را زیر میكروسكوپ بررسی می كند تا مواد دیگری را كه نشان دهنده شرایط مختلفی است بررسی نماید.

اگر تجزیه ادراری نشان دهنده گلبولهای سفید خون و باكتری باشد، می‌تواند به معنای وجود عفونت دركلیه ها یا مثانه باشد، پزشك ادرار را برای كشت ادرار و تشخیص نوع باكتری به آزمایشگاه می فرستد.

برای جلوگیری از عفونت نمونه جمع‌آوری شده ادرار، پوست اطراف مخرج ادرار بایستی بلافاصله پیش از جمع آوری ادرار تمیز و شسته شود، سپس كودك كمی ادرار كرده، لحظه ای توقف می كند سپس داخل ظرف جمع آوری ادرار،ادرار می نماید.

در بعضی موارد مثل وقتی كه كودك آموزش ندیده به دستشویی برود پزشك سوند(لوله ای باریك و نرم)از راه خروجی مجرای ادرار وارد مثانه اش می كند تا نمونه ادرارش را بگیرد.

برگرفته از بیمارستان شیخ (مشهد)برچسب ها: آزمایش ادرار،  

تاریخ : چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 10 و 00 دقیقه و 29 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات

مقدمه

کلیه یکی از اندامهای مهم برای تنظیم اسمولاریته بدن مهره‌داران است و این کار را از طریق تشکیل ادرار انجام می‌دهد. تشکیل ادرار در کلیه به طریق موضعی و هورمونی کنترل و تنظیم می‌شود. دستگاه ادراری شامل کلیه و مجاری ادراری است که ادرار را به مثانه می‌رسانند و از طریق پیشابراه دفع می‌کنند. تنظیم اسمولاریته بدن در مهره‌داران عالی عمدتا بر عهده کلیه‌هاست. کلیه پستانداران در ثبات محیط درونی یعنی حجم مایعات و الکترولیتهای بدن نقش اساسی دارند. کلیه همچنین در تثبیت PH مایعات بدن اهمیت زیادی دارد.

ادامه مطلب برچسب ها: دستگاه ادراری،  

تاریخ : چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 09 و 47 دقیقه و 55 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات

كلیه ها و مجرای ادراری

بدنمان چند نوع ماده زائد همچون عرق ، گاز دی اكسید كربن ، مدفوع و ادرار تولید می كند. این مواد زائد به طرق مختلفی از بدن دفع می شوند. عرق از راه روزنه های پوست، بخار آب و دی اكسید كربن (بازدم) از راه شش ها خارج می شوند و مواد هضم نشده غذا به شكل مدفوع در روده ها درآمده و بصورت ماده زائد جامد با اجابت مزاج از بدن دفع می گردد.ادامه مطلب برچسب ها: كلیه ها و مجرای ادراری،  

تاریخ : چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 09 و 42 دقیقه و 06 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات

جواب خواننده

تحقیقات نشان داده است که۲۰ درصد جمعیت جهان دچار اختلالات جنسی است. بسیاری از اختلالات جنسی مانند فقدان میل جنسی، ناتوانی جنسی، ارضای زودرس، خستگی در رابطه زناشویی، ناباروری و دیگر مسایل ریشه در عدم تعادل مواد شیمیایی و هورمون‌ها در بدن دارد. یکی از عواملی که بر تمایلات جنسی اثر می‌گذارد رژیم غذایی است. رژیم غذایی نامناسب می‌تواند باعث کاهش میل جنسی شده و هر چه فرد غذای مقوی‌تری مصرف کند، توانایی او در رابطه زناشویی بیشتر می‌شود. یک رژیم مدیترانه‌ای که شامل غلات، میوه‌جات، سبزیجات، گردو و روغن زیتون است و همچنین مصرف مقادیر کم شکر، غلات بدون سبوس و غذاهای آماده می‌تواند قوای جنسی را افزایش دهد.

ادامه مطلب برچسب ها: تغذیه مناسب برای افزایش میل جنسی،  

تاریخ : چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 08 و 40 دقیقه و 23 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات
جواب این سؤال

توضیح كلی و شفاف

نام تجاری این دارو فولاسین یا آپوفولیك است. این دارو به عنوان مكمل برای پیشگیری و درمان حالت‌های بیماری ناشی از كمبود این ویتامین مصرف می‌شود. اسیدفولیك از دسته داروهای گروه ویتامین B است. 
موارد مصرف
كمبود اسیدفولیك ، كم‌خونی ناشی از كمبود ویتامین B۱۲ ، كم‌خونی همراه با بیماری سوءجذب ، معتادان به الكل ، بیماری اولیه كبدی ، دریافت رژیم غذایی ناكافی ، دوران
بارداری ، دوران نوزادی و كودكی.
اشكال دارویی
این دارو به شكل قرص‌های یك میلی‌گرمی یا محلول‌های تزریقی موجود است. مقدار و روش مصرف این دارو به عنوان درمان در بالغین و كودكان روزانه یك میلی‌گرم یا كمتر از راه خوراكی یا آمپول آن به صورت عضلانی یا داخل رگ است. در نوزادان ، روزانه ۱/۰ میلی‌گرم یا كمتر از راه خوراكی و یا تزریق عضلانی یا وریدی تجویز و توصیه می‌شود.

● داروشناسی


این دارو به‌راحتی از ابتدای روده باریك جذب می‌شود و حتی در زمان بیماری سوءجذب هم تقریبا به طور كامل از مجرای گوارش جذب می‌شود. سوخت‌وساز این دارو در كبد انجام می‌شود. پس از ۶۰ ـ۳۰ دقیقه از خوردن دارو، غلظت آن در خون به حداكثر مقدارش می‌رسد. اسید فولیك از راه كلیه و ادرار دفع می‌شود.

● موارد منع مصرف

۱) این دارو در بیماری‌هایی بدخیم نباید مصرف شود مگر در مواردی كه كم‌خونی ناشی از كمبود ویتامین B۱۲ به علت كمبود اسیدفولیك مشكل عمده بیمار باشد.
۲) این دارو در درمان كم‌خونی ناشی از كمبود ویتامین B۱۲ به تنهایی نباید مصرف شود.
نكات قابل توصیه
بهتر است این دارو فقط زمانی از راه تزریق مصرف شود كه مصرف خوراكی آن به دلیل مشكلاتی مانع تهوع، استفراغ، شرایط پیش از عمل یا بعد از عمل، بیماری شدید سوءجذب یا برداشت قسمتی از معده امكان‌پذیر نباشد.
این دارو را در دمای ۳۰ـ۱۵ درجه سانتیگراد در ظروف در بسته، دور از نور نگهداری كنید.

● بررسی بیمار و اثرات دارو


قبل از شروع درمان با این دارو، باید سابقه‌ای دقیق از رژیم غذایی و مصرف دارو و الكل از بیمار گرفته شود. داروهایی كه باعث كمبود اسیدفولیك می‌شوند عبارتند از: داروهای ضدبارداری خوراكی، الكل و متوتروكسات. همچنین كمبود اسیدفولیك ممكن است ناشی از دیالیز كلیه نیز باشد.
از علائم مهم كمبود اسیدفولیك می‌توان التهاب زبان، اسهال یا یبوست و كاهش وزن را نام برد. همچنین در بعضی موارد ضعف، بی‌خوابی، فراموشی و رنگ پریدگی هم‌ممكن است دیده شود. پزشك با برطرف شدن این علائم، از اثر بخش بودن درمان آگاه می‌شود.

● آموزش به بیمار و خانواده
 
فولات‌ها در غذاهای بسیاری وجود دارند. منابع غنی از اسیدفولیك شامل: مخمر، جگرسیاه، تمام حبوبات، سبوس، سبزیجات برگ‌سبز تازه، مارچوبه، لوبیا و عدس، گردو و فندق و میوه‌هاست.
تقریبا ۹۰ تا ۵۰ درصد فولات با پختن طولانی یا با كنسروكردن از بین می‌رود.
به بیمار تاكید كنید تا زمانی كه تحت درمان با اسیدفولیك است باید توسط پزشك، كنترل دقیق شود.
..

منبع سایت اصفهانی ها


تاریخ : چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 08 و 34 دقیقه و 01 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات
.مراقبت پیش از تولد چیست؟

مراقبت پیش از تولد به معنی مراقبت بهداشتی طی حاملگی است پیش از آنکه کودک شما متولد شود. به وسیله موارد زیر از خود و جنین خود مراقبت کنید.
مراقبت زود هنگام پیش از تولد بگیرید. اگر می دانید که حامله هستید یا فکر می کنید ممکن است حامله باشید هر چه سریعتر به مراقبین بهداشتی مراجعه کنید.
مراقبت پیش از تولد را منظماً دریافت کنید. قرار معاینات خود را فراموش نکنید و برنامه معاینات خود را به طور منظم پیگیری نمایید. طی حاملگی هر کاری که می تواند شما و جنینتان را سالم نگاه دارد انجام دهید.

ادامه مطلب برچسب ها: مراقبت دوران حاملگی،  

تاریخ : چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 08 و 20 دقیقه و 13 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات


پســــوریــازیـــــــس


شرح بیماری:

پسوریازیس‌ یك‌ اختلال‌ پوستی‌ همراه‌ پوسته‌ریزی‌ كه‌ مشخصه‌ آن‌ دوره‌های‌ مكرر فروكش‌ و عود بیماری‌ است‌. این‌ عارضه‌ پوست‌ سر، آرنج‌ها، زانوها، قفسه‌ سینه‌، پشت‌، بازوها، ساق‌ها، انگشتان‌ دست‌ و پا و چین‌ بین‌ باسن‌ را درگیر می‌كند. پسوریازیس‌ در اواخر كودكی‌ یا اوایل‌ بزرگسالی‌ شروع‌ شده‌ و در سراسر عمر تداوم‌ می‌یابد.
علایم شایع:
نواحی‌ پوستی‌ مختصراً برجسته‌ با كناره‌های‌ قرمز و تنگ‌ و پوشیده‌ شده‌ از پوسته‌های‌ بزرگ‌ سفید یا نقره‌ای‌ رنگ‌. این‌ ضایعات‌ ترك‌ خورده‌ و دردناك‌ می‌گردند.
خارش‌ (گاهی‌)
درد مفاصل‌
علت:
علت‌ دقیق‌آن‌ شناخته‌ است‌ ولی‌ احتمالاً ناشی‌ از یك‌ اختلال‌ خودایمنی‌ است‌.
عوامل تشدید كننده بیماری:
سابقه‌ خانوادگی‌ پسوریازس‌
آرتریت‌ روماتویید
آسیب‌ موضعی‌ پوست‌
عفونت‌های‌ (ویروسی‌ یا باكتریایی‌) نواحی‌ دیگر بدن‌
استرس‌
آب‌ و هوای‌ سرد
عوامل‌ ژنتیك‌. افراد دچار پسوریازیس‌ دارای‌ پادگن‌های‌ HLA خاصی‌ بوده‌ و میزان‌ بروز این‌ بیماری‌ در سفیدپوستان‌ بیشتر است‌.
پیشگیری:
در حال‌ حاضر این‌ بیماری‌ قابل‌ پیشگیری‌ نیست‌.
عواقب مورد انتظار:
این‌ بیماری‌ قابل‌ علاج‌ نیست‌ و علایم‌ آن‌ با درمان‌ قابل‌ كنترل‌ است‌. بیماری‌ ممكن‌ است‌ بین‌ حملات‌ مدت‌های‌ طولانی‌ غیرفعال‌ باقی‌ بماند. در خانم‌ها شدت‌ بیماری‌ در طی‌ بارداری‌ كاهش‌ می‌یابد.
عوارض احتمالی:
عفونت‌ باكتریایی‌ ثانویه‌ در محل‌ درگیر پوستی‌
پسوزیازیس‌ پوستولی‌ (تاول‌ چركی‌)
آرتریت‌ مرتبط‌ با پسوریازیس‌
درمان:
اصول كلی
- تشخیص‌ بیماری‌ بر اساس‌ نمای‌ ظاهری‌ ضایعات‌ پوستی‌، و در صورت‌ نیاز به‌ نتایج‌ نمونه‌برداری‌ پوست‌ مطرح‌ می‌گردد.
- علاج‌ دایمی‌ برای‌ این‌ بیماری‌ وجود ندارد. سطح‌ درمانی‌ بسته‌ به‌ نوع‌ پسوریازیس‌، وسعت‌ بیماری‌، واكنش‌ بیمار نسبت‌ به‌ بیماری‌، و اثر بیماری‌ بر زندگی‌ بیمار متفاوت‌ است‌.
- در صورت‌ امكان‌ برای‌ زندگی‌ به‌ یك‌ منطقه‌ دارای‌ آب‌ و هوای‌ گرم‌ نقل‌ مكان‌ كنید زیرا شدت‌ این‌ بیماری‌ در آب‌ و هوای‌ سرد افزایش‌ می‌یابد.
- حفظ‌ بهداشت‌ مطلوب‌ پوست‌ با حمام‌ گرفتن‌ روزانه‌ مهم‌ است‌.
- از آسیب‌ پوست‌ از جمله‌ كیسه‌ كشیدن‌ شدید اجتناب‌ كنید. زیرا آسیب‌ پوستی‌ می‌تواند باعث‌ شعله‌ور شدن‌ حمله‌ جدید بیماری‌ گردد.
- از خشكی‌ پوست‌ جلوگیری‌ كنید كه‌ این‌ كار تعداد دفعات‌ عود بیماری‌ را كاهش‌ می‌دهد. برای‌ كاهش‌ پوسته‌ریزی‌ از پاك‌ كننده‌های‌ بدون‌ آب‌ و تركیبات‌ حاوی‌ قطران‌ یا كورتون‌ برای‌ موی‌ سر استفاده‌ كنید.
- تا حد امكان‌ به‌ طور مكرر پوست‌ را در حد متوسط‌ در معرض‌ نور آفتاب‌ قرار دهید.
- حمام‌ با بلغور جو دوسر ممكن‌ است‌ باعث‌ نرم‌ شدن‌ پوسته‌ها گردد. برای‌ این‌ منظور یك‌ فنجان‌ بلغور جو دوسر در یك‌ وان‌ آب‌ كافی‌ است‌.
- در مورد هر گونه‌ مشكل‌ روانی‌ ناشی‌ از پسوریازیس‌ با متخصص‌ مربوطه‌ مشورت‌ نمایید.
داروها:
داروهای‌ زیر برای‌ كاهش‌ التهاب‌ و پوسته‌ریزی‌ ممكن‌ است‌ تجویز شود:
پمادهای‌ حاوی‌ قطران‌
داروهای‌ كورتونی‌ موضعی‌ جهت‌ استفاده‌ در زیر پانسمان‌های‌ پلاستیكی‌
داروهای‌ سركوبگر دستگاه‌ ایمنی‌ (در موارد خیلی‌ شدید بیماری‌)
اشعه‌ درمانی‌ PUVA (تجویز یك‌ داروی‌ مخصوص‌ و سپس‌ تاباندن‌ اشعه‌ ماوراء بنفش‌ نوع‌ آ به‌ پوست‌)
تركیب‌ حمام‌ تار با UVB (اشعه‌ ماوراء بنفش‌ نوع‌ بی‌)
آنتی‌هیستامین‌ها برای‌ تسكین‌ خارش‌
در موارد پسوریازیس‌ پوستولی‌ (تاول‌ چركی‌) اترتینیت‌، ایزوتره‌تینوئین‌ یا متوتركسات‌ خوراكی‌ ممكن‌ است‌ تجویز شود.
فعالیت در زمان ابتلابه این بیماری:
محدودیتی‌ وجود ندارد.
در چه شرایطی باید به پزشك مراجعه نمود؟
اگر شما یا یكی‌ از اعضای‌ خانواده تان‌ دارای‌ علایم‌ پسوریازیس‌ بوده‌ و یا علایم‌ پس‌ از درمان‌ عود نماید.
بروز پوستول‌ (تاول‌ چركی‌) بر روی‌ پوست‌ همراه‌ تب‌، درد عضلانی‌ و خستگی‌ در طی‌ حملات‌.
اگر دچار علایم جدید و غیرقابل توجیه شده اید. داروهای‌ تجویزی‌ ممكن‌ است‌ با عوارض‌ جانبی‌ همراه‌ باشند.


تاریخ : دوشنبه نوزدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 02 و 36 دقیقه و 40 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات
تاریخ : یکشنبه هجدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 20 و 21 دقیقه و 03 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات

درد پا نشانه چیست؟


چیزهای ناشناخته در پزشکی بسیار است. اما درد پا در میان آنها نیست. در بسیاری موارد، فقط به‌علت نامناسب بودن کفش است.

در بررسی‌ای که روی ۳۵۶‌زن انجام شد، ۳۱۳‌نفر آنان کفش تنگ می‌پوشیدند. پس عجیب نیست که ۲۸۵‌نفر آنان دچار درد پا بودند. کفش‌های نوک‌تیز انگشتان و تمام پا را می‌فشارند. اگر کفش تنگ می‌پوشید و سابقه خانوادگی گرفتاری‌ پا دارید، قطعا دچار ناراحتی پا خواهید شد.

ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه هجدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 09 و 03 دقیقه و 10 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات

زندگی روزمره ما ایرانی ها

یادمه چند سال پیش توی وبلاگ قبلیم یک مطلب خیلی جنجالی داشتم در مورد روز مرگی! حالا چرا جنجالی رو خیلی یادم نمیاد و فقط یادمه بحث سرش بالا گرفت و کلی پی نوشت و پس نوشت بعدش نوشتیم. چند روز پیش در فیس بوک یکی از دوستانم با ذکر منبع اون نوشته رو آورده بود و با اشاره به اون زمان گفته بود که من یک پیش گو هستم!!!

کاری نداریم که دوستمون لطف داشته و شوخی کرده ولی واقعا ایران و ایرانی روز به روز دارن بیش از گذشته در خرقه عادات و تکراری کاری گم می شوند. یک مرور به برنامه روزانه خود بیاندازید، صبح و بزور بیدار شدن، کشان کشان به سر کار، دانشگاه یا ... رفتن، با کسلی تا ظهر و ناهار رفتن، نگاه کردن به ساعت تا پایان ساعات کاری (شایدم اضافه کاری)، صف اتوبوس یا تاکسی تا رسیدن به خانه، ماهواره فارسی 1 یا صدای آمریکا و بی بی سی، سریال ستایش، فوتبال و سرکله با خانواده، خوابیدن مسواک نزده و دوباره صبح روز بعد. دروغ میگم؟بگید دروغ میگی، 90% مردم ایران این مدلی زندگی میکنند، شاید اتوبوس و تاکسی بشه ماشین شخصی با مدلهای مختلف، شاید کارمندی بشه مدیریت از انواع مختلفش، شاید نگاه کردن به ساعت بشه فکر کردن به مشکلات ولی همه و همه به همین خلاصه میشود. 

آری، چرخه روز مرگی ادامه دارد و راهکاری برای فرار از آن در منظر دید یافت نمیشود.

 

من دارم سعی می کنم فراتر از این بنگرم ولی جو غالب از اعضا مغلوب می سازد.تاریخ : یکشنبه هجدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 08 و 42 دقیقه و 28 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات

مهارتهای کنترل عصبانیت را بیاموزید تا استرس را در خود کاهش دهید. یکی از بزرگترین موانع در راه تحقق موفقیت شخصی و شغلی عصبانیت می‌باشد…

وقتی نمی‌توانیم عصبانیت خود را کنترل نماییم از چند جهت دچار آسیب می‌گردیم:
عصبانیت توانایی ما را برای خوشحالی از بین می‌برد زیرا عصبانیت و خوشحالی در تضاد با یکدیگر هستند.
ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه هجدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 08 و 10 دقیقه و 19 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات

از زمانی که فعالیت زنان در عرصه‌های مختلف سازندگی آغاز شد و زنان هم به نوعی گوشه‌ای از چرخ گردان اقتصاد را در دست گرفتند و خود را همانند مردان استوار و قدرتمند دانستند دچار آسیب‌های روانی از جمله افسردگی شدند که به یقین می‌توان گفت، افسردگی در زنان دو یا سه برابر مردان است که آمارهای ارائه شده از بیمارستان‌های روان درمانی گویای این حقیقت هستند.بیشترین میزان آسیب روانی زمانی بر زنان وارد می‌شود که بیش از تحمل و طاقت جسمی و روانی آنان از آنها توقع و انتظار داشته باشند. افسردگی و اضطراب در این سخنان اگر چه عمومی است و زن و مرد را شامل می‌شود اما در زنان موقعیتی حساس‌تر دارد.
گفتنی است که بیماری‌های روانی یا هنجار‌های شخصیتی از نظر شدت و ضعف به دو دسته نروزها و پسیکوزها تقسیم می‌شوند که نروز عبارت است از یک اختلال روانی که عملکردهای اصلی شخصیت را در بر نمی‌گیرد و فرد نسبت به آن اختلال آگاهی دارد که اضطراب، وسواس، هیستری و ترس‌های مرضی از انواع رایج و شناخته شده نروزها هستند. در یک نگاه کلی افسردگی، اضطراب و وسواس از انواع بسیار مهم اختلال‌های روانی هستند که به علت غلبه بروز حالات افسردگی در زنان، افسردگی را به عنوان آسیب‌های روانی می‌شناسیم.
اما تفاوت نروز و پسیکوز بر درجه آگاهی شخص از حالات خود مبتنی است. در این نوع اختلال روانی ارتباط بیمار با واقعیت قطع می‌شود و با انسان‌های دیگر نیز نمی‌تواند ارتباط مناسب داشته باشد و به علت شدت این بیماری و ناسازگاری اجتماعی بیمار باید بستری شود زیرا آنها برای خود دنیایی می‌سازند که در آن قدرت مطلق دارند. پسیکوزهای مهم از نظر روانشناسان عبارتند از: اسکیزوفرنی (خود فراموشی) که به از خودبیگانگی بیمار تعبیر می‌شود و عملاً نمی‌توان با این بیمار ارتباط برقرار کرد همچنین مانیک _ دپرسیون که از بیماری‌های ادواری به شمار می‌آید. در دوره مانیک بیمار کاملاً سرخوش، سرحال و برانگیخته است و به طور دائم شوخی می‌کند و در دوره دپرسیون کاملاً افسرده، بی‌حال، بی‌علاقه به همه چیز و در خود فرو رفته است.


تاریخ : یکشنبه هجدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 08 و 06 دقیقه و 43 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات
تازگی‌ها احساس می‌کنم که خیلی زودرنج و بدخلق شده‌ام. با کوچک‌ترین رفتاری از طرف دیگران عصبانی می‌شوم. خودم نیز می‌دانم رفتارم اشتباه است و به همین دلیل چند ساعت بعد احساس بدی دارم. شما هنگام عصبانیت چگونه خود را آرام می‌کنید؟
عصبانیت احساسی مخرب است و آرامش فکری را از ما می‌گیرد. عصبانیت با احساس پریشانی ما را رها می‌سازد و اغلب میراث افسردگی و پشیمانی از خود به جا می‌گذارد. در مواقع عصبانیت، احساس دستپاچگی به ما دست می‌دهد و به نظر می‌رسد قدرت متوقف ساختن آن از ما سلب شده است

ادامه مطلب
تاریخ : یکشنبه هجدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 07 و 57 دقیقه و 06 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات
آیا حقیقتاً من باید به اندازة دو نفر غذا بخورم؟خانم های باردار برای مراقبت از خود و جنین شان به مواد مغذی نیاز دارند. ولی این بدان معنا نیست كه فرد باردار به اندازة 2 نفر مواد غذایی بخورد. در این زمان فرد روزانه فقط 300 كالری اضافه، نیاز دارد. یك سیب زمینی پخته متوسط 120 كالری دارد، لذا برای دریافت این 300 كالری اضافه نیاز به زیاد خوردن نیست. باید از محدود كردن رژیم غذایی در دوران بارداری پرهیز كرد، زیرا ممكن است جنین شما دچار كمبود پروتئین، ویتامین ها و املاح شود. رژیم های كم كالری می تواند چربی ذخیرة زن باردار را تجزیه كند و این امر موجب تولید ماده ای به نام كتون می شود. تولید مداوم كتون منجر به عقب ماندگی ذهنی كودك می شود.
چگونه باید در طول مدت بارداری ام رژیمم را تغییر دهم؟
ادامه مطلب
تاریخ : جمعه شانزدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 09 و 46 دقیقه و 02 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات
اخیراً دچار حمله قلبی شده اید، در خطر حملات آتی
نیز هستید، اما می توانید با رعایت حتی چند نکته کوچک، این احتمال را به حداقل برسانید.
دکتر لارنس گیمپل رئیس مرکز قلب شناسی دانشگاه ویرجینیا اعتقاد دارد که: ''واکنش شما نسبت به حمله قلبی، تاثیر بسیار زیادی بر آنچه در آینده برایتان اتفاق می افتد خواهد داشت.''
متاسفانه، اکثر بیماران قلبی تصور درستی از آنچه برایشان مفید است و آنچه برایشان ضرر دارد، ندارند. دکتر گیمپل متداول ترین این تصورات اشتباه را شامل موارد زیر میداند:
ادامه مطلب
تاریخ : جمعه شانزدهم اردیبهشتماه سال 1390 | ساعت 09 و 36 دقیقه و 50 ثانیه | نویسنده : یــوحــــنا بلیدئی | نظرات


  • paper | فال تاروت کبیر بله خیر | فروش رپورتاژ آگهی دائمی
  • buy Reproduction | buy Reportazh
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات