تبلیغات
پزشکی ،اطلاعات داروئی بلوچستان
پزشکی ،اطلاعات داروئی بلوچستان
«و اوست کسی که مرا غذا می‌دهد و سیراب می‌نماید،‌ و هنگامی که بیمار شوم مرا شفا می‌دهد». (شعرا: 79 و 80) 
قالب وبلاگ
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
ﻭﺳﻮﺍﺱ ﻓﮑﺮﯼ بهداشت در اسلام مدیر خوب نگهداری دارو در منزل نسخه پیچی گیاهی ماه مبارک رمضان داروهای گیاهی سخنی با خوانندگان عزیز اخلاق پزشکی در اسلام مشاوره درست/غلط به بیمار مشکلات داروئی اعزام به بیمارستان اهمیت بهداشت فحاشی در قسمت نظرات اعزام به مشهد گیاهان داروئی بهداشت فردی اهمیت بهداشت در اسلام ﺁﺳﯿﺐﻫﺎﯼ ﺭﻭﺣﯽ شکاک تنها برای دل خودم می نویسم داروهای کم خونی نا آگاهی در مورد مسائل جنسی سرآغاز داروخانه اعزام به خدمت مسائل جنسی نظارت داروساز زندانی کردن پزشکان نادان سینوزیت ناتوانی جنسی اختلال عملکرد جنسی پزشک و تجارت چند نکته جهت نگهداری دارو در منزل حقوق بیمار نسخه پیچ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩﺳﺎﺯﯼ پزشکی در دایره تجارت پاسخ جنسی قرص آهن ویاگرا تنظیم کننده خواب مدیریت داروخانه توسط افراد فاقد صلاحیت عامل بروز ناتوانی جنسی در مردان چرا جریان خون این همه مهم است؟ بررسی داروهای کم خونی حل المسائل جنسی!!! دنیای اقتصاد وازودیلاتور مدیر متمایز
پیوندهای روزانه

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/icons/22.gifhttp://www.sibtayn.com/fa/images/stories/icons/22.gifhttp://www.sibtayn.com/fa/images/stories/icons/22.gifhttp://www.sibtayn.com/fa/images/stories/icons/22.gifhttp://www.sibtayn.com/fa/images/stories/icons/22.gifاپی نفرین (Epinephrine)

مواد مصرف: در ایست قلبی ناشی آسیستول – PEA- در فیبرلاسیون بطنی و تاكیكاری بدون نبض كه به شوك و CPR جواب نداده‌اند – در برایكاری علامت دار به صورت انفوزیون- درمان شوك آنافیلاكسی به صورت تزریق عضلانی و وریدی از محلول 1000/1

مقدار و طریقه مصرف: در احیاء قلبی- ریوی: ۱mgبه صورت IV و یا IO و در صورت نیاز تكرار آن هر 5-3 دقیقه

انفوزیون ۱۰-۲mcgدر درمان برایكاری علامت دار- 5/0- 3/0 میلی لیتر تزریق Im برای شوك آنافیلاكسی بزرگسالان و در صورت نیاز تكرار آن هر  15 تا 20 دقیقه

وازوپرسین ( Vassopressin)

موارد مصرف: در درمان آسیستول- PEA – VF و VT بدون نبض

مقدار و طریقه مصرف: به مقدار 40 IU (واحد بین‌المللی) به صورتIV/IO  و تنها یك بار به عنوان دوز اول و یا دوم اپی نفرین استفاده می­شود.

آتروپین (Atropine)

موارد مصرف: در آسیستول و PEA با میزان ضربان كمتر از 60 – درمان برایكاردی علامت دار – مسمومیت با ارگانوفسفاتها

­مقدار و طریقه مصرف: در ایست قلبی ۱mgبه صورتIV/IO  هر 5-3 دقیقه تا سقف ۳mg داده می­شود، در برایكاردی علامت دار 0.5 mg و در صورت نیاز تا سقف mg/kg 04/0 داده می شود.

آمیودارون( Amiodarone)

موارد مصرف: درمان VF - VT بدون نبض–Stable VT – reentry SVT – پلی مورفیك VT با QT نرمال – تاكیكاردی با  QRSپهن

مقدار و طریقه مصرف: در VF و VT بدون نبض بعد از شوك دوم یا سوم به صورت 300 میلی گرم تزریق IV/IO و سپس 150 میلی­گرم – در سایر موارد ابتدا 150 میلی گرم در عرض 10 دقیقه و به دنبال آن انفوزیون 1 mg/minبرای 6 ساعت و سپس 0.5mg/min برای 18 ساعت به عنوان دوز نگه­دارنده تا سقف دوز 2.2g/24h ساعت داده می­شود.

لیدوكائین (Lidocaine)

موارد مصرف: درمان VF و VT بدون نبض – درمان VT ضربان دار و انواع SVT

مقدار و طریقه مصرف: در ابتدا mg/kg 1/5 – 1 به صورت وریدی و سپس mg/kg 0.75 – 0.5 داده می­شود تا سقف دوز mg/kg  3

منیزیم سولفات( Magnesiom sulphate)

موارد مصرف: درمان Torsades de pointes (پلی مورفیك VT به همراه QRS طولانی شده ) -هیپومنیزیمیا

مقدار و طریقه مصرف: 2 – 1 گرم به همراه 10 سی سی سرم قندی 5% به صورت تزریق سریع وریدی در خلال 20-5 دقیقه داده شود. اگر Torsades de pointesبه همراه نبض باشد تزریق آهسته وریدی با 100 سی سی سرم قندی 5%  در خلال60-5 دقیقه صورت می­گیرد.

آدنوزین( Adenosine)

موارد مصرف: درمان re-entry SVT كه به تحریك واگ جواب نمی­دهد كه به صورت Stable VT و تاكیكاردی  با  QRSباریك

مقدار و طریقه مصرف: ۶mg به صورت تزریق سریع وریدی(IV PUSH) در عرض 1 تا 3 ثانیه و اگر موثر نبود 1 تا 2 دقیقه بعد 12 میلی­گرم دیگر داده می شود و در صورت عدم پاسخگوئی 12 میلی گرم دیگر نیز داده شود.

كلسیم كلراید( Calcium chloride)

موارد مصرف: در مسمومیت با CCB (داروهای مسدود كننده كانال كلسیم) - هیپوكلسمی – هیپركالمی

مقدار و طریقه مصرف: mg/kg 16-8 از محلول %10 آن تزریق می­شود.

وراپامیل( Verapamil)

موارد مصرف: reenrty SVT كه به تحریك واگ پاسخ نمی دهد – VT stable با كمپلكس باریك

كنترل ریت قلبی در حضور فیبریلاسیون دهلیزی و فلاتر دهلیزی (Af/AF)

مقدار و طریقه مصرف: 5-5/2 میلی گرم به صورت وریدی در خلال 2 دقیقه داده می­شود و در صورت عدم پاسخگویی 5-10 میلی گرم دیگر در خلال 15 تا 30 دقیقه تا سقف دوز 20 میلی گرم داده می­شود. داروی دیلتیازم نیز با دوز mg/kg 0.25 و به دنبال آن mg/kg 0.35 نقش مشابهی دارد.

ایندرال(Inderal)

موارد مصرف: تاكیكاردی با كمپلكس باریك ناشی از reentry كه با تحریك واگ و آدنوزین كنترل نمی­شود ، كنترل ریت قلبی در حضور فیبریلاسیون دهلیزی و فلاتر دهلیزی (Af/AF)

مقدار و طریقه مصرف: mg/kg 0.1 به صورت آهسته وریدی در 3 دوز مساوی هر 2تا 3 دقیقه برای بیمار تزریق می شود. سرعت تزریق نباید بیش از mg/min 1 باشد. ممكن است همین مقدار طی 2 دقیقه تكرار شود.

بی كربنات سدیم (Bicarbonate  Sodium)

موارد مصرف: در احیاء طولانی شده – مسمومیت با ضدافسردگیهای سه حلقه ای TCA – اسیدوز سلولی آشكار و هیپركالمی

این دارو به علت عوارض جانبی زیاد در مراحل اولیه احیاء جایی ندارد.

مقدار و طریقه مصرف: در ابتدا1meq/kg به صورت وریدی داده می­شود و سپس براساس جواب ABG و محاسبه كمبود باز  meq/kg 0.5  از طریق وریدی انفوزیون می­شود.


برچسب ها: داروهای اورژانس، داروهای ترالی،
[ سه شنبه چهارم مهرماه سال 1391 ] [ ساعت 23 و 16 دقیقه و 22 ثانیه ] [ یــوسـف بلیدیی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آموزش‌های پزشکی باید خیرخواهانه و کاربردی باشد و از فخرفروشی و اظهار معلومات کردن به دور باشد. قرآن افرادی را که در چرخاندن زبانشان به نحوی که یافته‌های خود را به جای کلام خدا به ناآگاهان بنمایند، مذمت می‌کند.(آل عمران: 87)
این وبلاگ را عموما به شمامردمان عزیز استان سیستان وبلوچستان خصوصا قشر جوان شهرستان سرباز(پارود)تقدیم میکنم و امیدوارم که شما عزیزان با نظرات و پیشنهادات سازنده خودتون مارا در هرچه بهتر و به روز نمودن مطالب وبلاگ یاری نمائید...

و در پایان بنده حقیر را از دعای خیرتان بی بهره نفرمائید.


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


سنی دانلود

پ بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران